HAYAT YAŞANAN ANDIR……..  13-14 Eylül 

Bu felsefe ile yaşamak bazen imkansız, günün şartlarında İş , ev ve diğer bir sürü durumlar yüzünden (aslında bunlar birer bahane)  hayatımıza ait bir çok güzellikleri yaşamaktan vazgeçiyoruz.

Ben bu haftasonu HAYAT YAŞaNAN ANDIR felsefesiyle  16 güzel insanla birlikte GEOS TUR farkındalığıyla Bozcaada iki günlük tura katıldım. Evet yorucu gibi geliyor insana ilk duyduğunda ama inanın yorgunluklar geçiyor ama kalan güzel tadlar , anılar , eğlenceler . Hatırladıkça tüm o yorgunluklar geçippp gidiyor.

10 yıl  aradan sonra 3. Kez Bozcaada’ya gidişim. Bozcaada ki!! deniz gerçekten muhteşem.

İlk gün hemen kendimi denize bıraktım,  berrak mis gibi kokan ; minik minik balıkların bacağınızı öper gibi ( ısırmakta aslında) yapmasını özlemişim.

Türkiyem bu konuda cennet biliyorum ama benim özel yerlerim  vardır, Bozcaada bunlardan birisi.

Bozcaada da bağevinde ilk kez kaldım. Karna Bağevi gerçekten mis gibi kekik kokularının ve sessizliğin içinde küçük ama o kadar muhteşemdi. Uzun süredir bu sessizliği yaşamadığımı farkettim. Bir Pazar kahvaltısı vardı ki ımmmm herşey doğal herşey gerçek !! herşey çok lezzetliydi .Bizleri  ağırlayan Ayda hanıma tekrar teşekkürler. Şiddetle tavsiye ederim.

Rehberimiz Ayfer hanım , bizi adanın  tüm çevresini ve bağları gezdirdi , bağbozumu yaptık kendimizce. Ben yürüyüşlere katılamadım ama giden arkadaşlarım Akvaryum koyundaki o uzantılıı ve dağlık bölgede zevkli bir yürüyüş yaptı. Ayazma plajı her daim güzeldi fakat kaldığım tesisin hizmeti artık ada halkının o hoşgörüsünden çıkmış sadece tüketime dayalı ve kötü işletmecilik anlayışına dönmüş bu durum beni ve diğer arkadaşlarımı üzdü. Tamam talep var, tamam herşey ortada  belli bir marjda kar olacak ama bildiğim rakamların iki katını ödemekte gerçekten ağrıma gitti. Neyse dedik tadımızı bozmadık ama belediyenin kesinliikle bu duruma el atıp düzenleme yapması gerekmektedir.

Günbatımı J şarap eşiliğin de batışını izlemek mi dediniz J yapılmaz mı. Her zaman ki gibi muhteşemdi. İnsan gerçekten farklı duygularla çoşuyor. Burda değişen çok şey olmuş Rüzgar gülllerin ordan yürüyerek gitmiştim ama sanki İspark gibi olmuş yürümek imkansız 4*4 Jeep orda ne işi vardı hayret yani gösteriş anlamak olası değil. Yerel yönetim ve esnaf  adaya gerçekten çok yazık ediyor . Tüm güzellikler bu çirkin detaylar yüzünden yok olacak gibi L

Ada eski ada değil küçük balıkçı kasabasından çoktan çıkmış.

Çıkması beni üzmedi; üzen çok hoyrat ve de çok bilinçsizce kullanıyor olması.

Bozcaada gezimizde Can dostum Saadet ile birlikte Suzan Kardeşin  canlı konser performasın da eğlendik evet evvvettt festival (4. Yerel Tadlar Festivali) nedeniyle konser varmış J şanslıydık çok eğlendik çoookk.

Bu gezide kalan dostluklar tazelenen anılar biraz buruk biraz çoşkulu ve her daim güzellikleriyle yaşayarak  Adadan  ayrıldım.

Tekrar tüm dostlara teşekkürler. Geos Tur  ve Ayfer Kuralay  Farkındalığınız için tekrar teşekkürler.

Başka anıları biriktirmekte buluşmak üzere.
Sevgiler
Beyaz Gelincik