Tur Bilgisi

KAF DAĞININ ARDINA MASALSI YOLCULUK

10 Yıllık yerel tecrübe ve oturmuş bir program ..

TUR FİYATI

595 Dolar (Nakit veya Banka Havalesi)
Single Farkı : 200 Dolar

 

UYARILAR

* Yanınızdan hiç ayırmadığınız ilacınız var ise mutlaka alınız. Turumuz boyunca her yerde bulunmadığını düşündüğünüz ve mutlaka almak istediğiniz bir şey varsa yanınıza almanınız tavsiye ederiz.

* Gürcistan Svaneti Bölgesinde Dört mevsimi bir gün içerisinde yaşayabileceğinizi düşürsek; Yağmurluk ve hava serinleyince giyeceğiniz kazak, polar, bere gibi kıyafetler ile yanınıza almayı unutmayınız.

* Dağlarda hava değişkendir; özellikle gece ılık olabilir. Ilık havalar için ceket getirin. Yağmurluk her zaman gereklidir. Kilise ziyaretleri için uzun pantolon ve etekler giyilmesi tavsiye edilir.

* Ayakkabı: yürüyüşler için yürüyüş botları. Akşam için rahat ayakkabılar.

* Malzemeler: şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, ılık havalar için şapka, su termosu/su şişesi ve macera ruhu ( Acentamızdan Malzeme Listesi Hakkında Bilgi Alabilirsiniz )

GENEL ŞARTLAR VE PRATİK BİLGİLER

* Turumuz 8 ve 12 Kişi ile Hareket Eder.
* Gürcistan Trekking Programımız için uygun mevsim başlangıcı Mayıs sonu ile Ekim Sonu arasıdır. İdeal Aylar Haziranın ikinci haftası ile Eylül Ortalarına kadardır.
* Türk Vatandaşlarına Gürcistan Hükümeti Vize Uygulamamaktadır. Ayrıca Türk Vatandaşlarına T.C Kimlik ile geçiş imkanı tanınmıştır. Türk Vatandaşları için Ehliyet ve Pasaport ile giriş yapamazlar. Sadece T.C Kimlik Kartı ile Geçiş Sağlanır. 3 Aya kadar kalma hakkına sahip olabilirsiniz. Pasaport ile geçmek isteyenler…
* Kişisel bagajların çoğu atlar ya da araçlar tarafından taşınacaktır. Misafirlerimiz sadece günlük çantalarını taşıyacaklardır.
* Musluk suyu birçok alanda içmek güvenlidir. Dağlardaki kaynak suları’da güvenlidir. Şehirde şişede mineral soda yada su musluk suyuna göre iyi bir alternatiftir.
* Kişisel harcamalar mecburi olmayan geziler, hediyelik için ve içecekler için, ekstra paraya ihtiyacınız olacak. Türk Parası ve Kredi Kartı Birçok Bölgede kullanılmamaktadır. Kırsal alanda nakit tercih edilen ödeme şeklidir. Gürcistan Sarp Giriş Noktasında veya Batum’da Türk Lirasını Lari veya Dolar’a çevirmeliyiz.
* İlk yardım keşif yürüyüş rehberlerimiz Gürcistan’da özel EMS ( Acil Tıbbi Servis) kursunu bitirmek bitirmiş profesyonel Dağcı ve ilk yardım uzmanlarıdır. Rehberlerimizin ilaç verme ve genel muayenede hiçbir ilaç verme yetkisi yoktur. Bu yüzden, biz tüm grup üyelerinin kendi ilk yardım malzemelerini ve ilaçlarını getirmelerini umuyoruz. Yürüyüş bir günde 5-7 saate uygun düzenlenmiştir.
* 0–10 Yaş grubu çocuklar turumuza katılamazlar.
* Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.
* Profesyonel rehberlerimiz programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Rehberimiz Tur öncesi sizleri bu konularda bilgilendirecektir. Rehberlerimiz Bölgenin En İyi Dağcılık, Doğa Bilgisine, Florasına ve Faunasına hakim profesyonel kişilerdir.
* Acentamız yoğun dönemlerde, aynı kalite ve standartları korumak ve misafire önceden bildirmek koşuluyla, Ev Pansiyonları değiştirme hakkını saklı tutar.
* Hava muhalefeti ve diğer doğal afetler sebebiyle gerçekleşmeyen turlardan ACENTAMIZ sorumlu değildir.

1. Gün - HOPA - BATUM - KOBULETİ

Sabah uçağı ile Trabzon'a uçuyoruz. Havaalanında bizleri bekleyen aracımız ile Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sınırdan geçip 1 hafta boyunca bizimle beraber olacak aracımızla buluşuyoruz. İstikamet Batum şehir merkezini geziyoruz geniş caddeleri geniş meydanları geniş sahil yolu., devlet binaları , ne yazıkki sondönem devasal binalar yapılmaya başlandı . Şehir merkezi gezisi ardından Kobuleti şehrinin köyünde bulunan konaklayacağımız Pansiyonumuza gidiyoruz. Akşam yemeği ve dinlence sabah erken kalkacağız. Sınırlarınızı aşacak iyiki geldim dedirtecek , cok yorulacak bir o kadar keyif alacağınız güzellikte olacak.. Kendinizi ve keşfetmeye hazır olunuz.

Konaklama : Kobuleti

2. Gün - ZUGDUDİ - MESTiA - CHALADi BUZULU

Sabah güzel bir kahvaltI ile (Türk usulu) güne başlayacağız.. Güzele ulaşmak için emek gerek. Bugün yolumuz uzun . Öncelikle Samegrelo eyaletinin başkenti Zugdidişşehrine varış, Zugdidi ovasının çay bahçeleri arasından geçip Kafkas dağlarına doğru yaklaşık 3 saatlik muhteşem manzaralar eşliğinde, uygun fotoğraf molaları vererek Kafdağının ardındaki Mestia kasabasına varıyoruz. Kafkas Dağlarının 1400 metre yükseltide en yenisi 500 yıllık olan muhteşem Svan kulelerinin ve Kafkas zirvelerinin çepe çevre sardığı Svaneti kasabasına varıyor ve pansiyonumuza yerleşiyoruz. Kısa dinlencenin ardından Chalaadi buzuluna gidiyoruz. yarım saatlik bir araç yolculuğu ile yürüyüş başlangıç noktasına varıyoruz. 1,5 saat gidiş 1,5 saat dönüş toplam 3 saatte parkuru tamamlıyoruz. Hayranlıkla izleyeceğiniz asırlık buzul çağlayan Chaladi nehri .. Dileyen Mestia 'ya kadar yürüyebilir. Akşam yemeği ve dinlence

Konaklama : Mestia

3. Gün - MESTİA - USHGULI

Sabah kahvaltısının ardından Dünyanın en yüksek yerleşim yerlerinden biri olan Ushguli köyüne gidiyoruz. Ushguli Muzesini geziyor ve çevrede kısa süreli trekking yapıyoruz. Kafkasya Sıradağlarının en yüksek ve olağanüstü, aynı zamanda insanı kendine hayran bırakan Büyük Kafkasya Silsilesi içerisindeki Elbrus Sıradağlarındaki 4858 metre yüksekliğindeki Tetranuldi Dağı karşınızda .(Büyük Kafkasya Sınırı Karadeniz’den Azerbaycan Hazar Denizine kadar uzanan 1200 km lik bir dağ sillesidir.) Bu masaldan uyanmak istemeyerek dönüş yoluna geçiyoruz. Mestia 'ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve Mestia geceleri ..

Konaklama : Mestia

4. Gün - BECHO - USHBA ŞELALESİ VE USHBA BUZULU – MAZERİ DAĞI

Sabah kahvaltısının ardından yürüyüş için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yürüyüş rotamıza Becho köyünün zirvesindeki Dolora Nehri üzerindeki köprüyle başlıyoruz. Takip edeceğimiz patika Dolora Nehrinin Sağ yakasındaki bir kızak rotası. Patikayı takip ederken hemen sağımızda kalan Mazeri Dağı ve Dünyaca Ünlü Ushba Dağının güney zirvelerini görüyoruz. Kafkas Dağlarındaki 4710 metrelik Ushba Dağı Tarihe mal olmuş trajedileri ve başarıları ile muazzam, bir o kadarda sert bir dağ görüntüsü veriyor bizlere. Ushba Dağının tam bir anlamı yok ama yörede yaşayanlar Kötü Hava Cadısı diyorlar. Yaklaşık iki saatlik bir yürüyüşün ardından zor bir rota olan dört şelale kaynağına şekil veren plato’yu panoramik olarak izliyoruz. Dört şelale kaynağına doğru yürüyüşümüze devam ediyor ve şelalerin doğduğu kaynağa ulaşıyoruz. Kaynağın olduğu bölge Dünyaca ünlü Ushba Dağına tırmanışa geçeçek dağcıların ana kamp yeridir. Buzulu görüp şelaleleri daha yakından görmek üzere aşagıya iniyoruz. Öyle coşkun akıyorki şelaller yaklaşmak mümkün değil bizde uzaktan seviyoruz kendisini .. Dönüş yoluna geçiyoruz. Bugünkü toplam yürüyüşümüz 18 km olacaktır.

Dolora nehri kenarında bizi bekleyen aracımıza ulaşıyor ve Mestia'da bulunan pansiyonumuza dönüyoruz.

Konaklama : Mestia

5. Gün - GULİ GEÇİDİ (ya da KORULDİ GÖLÜ)

Bugün güne oldukça erken başlayacağız.. Kahvaltımızı yapıp yürüyüş için hazırlıklarımızı yapıp yola çıkıyoruz. Trekkingçiler için kondisyon gerektiren zorlu ancak muhteşem bir rota. Yürüyüş Mazeri köyünden yükselerek başlıyoruz. Bu çıkış yeryer çok zorlayacak olsada yukseldikçe manzara bizlere herseyi unutturacak . Ushba çifte zirveleri her an bizimle olacak Guli zirvesi geçene değin. Guli zirvesi 2974metre. Zirvede birde göl var.. Ve bizden önce inekler ve atlar göle çıkmış göl kenarında dinleniyor olacaklar. Zirve fotorafımızı çekip kumanyalarımızı keyifle yiyoruz. Biraz dinlendikten sonra yola devam . Çıkış zor, inişte kimilerine göre kolay kimilerine göre zor olabilir. Lengeri köyünde yürüyüşümüzü bitiyoruz. Aracımız ile buluşup pansiyona dönüyoruz. Akşam yemeği ve bu gece son gece Laila da Kafkas dans gösterisi ve Gürcü korosunu dinliyor eğleniyoruz.

Konaklama : Mestia

6. Gün - ZABEŞİ - ZURULDİ

Bugün günlerden doğanın sesini dinleme günü.. Kafkas dağı eteklerindeki köyler arasında yürüyüş . Ushba dağına karşı keyif edeceğimiz Zuruldi ..

Akşam otele dönüş ve dinlence.

Konaklama : Mestia

7. Gün - MESTİA – BATUM

Sabah alacağımız kahvaltı ile pansiyondan ayrılıyoruz. Mestia 'ya veda vakti .. Artık masalın sonuna geliyor ve kente dönmek için yola düşüyoruz. Zugdudi'de pazara uğrayacağız. Buyuk bir pazar .. Akşam üzeri sarp sınır kapısından Türkiye'ye geçiyoruz. Havaalanına transfer ve akşam geç uçaklar ile dönüş yapacağız.

Başka bir Geos tur gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.