Tur Bilgisi

BUTİK GAP TURU “ Diyarbakır –  Mardin-  Urfa – Adıyaman -Gaziantep”
4 gece 5 Gün
İstenilen tarihlerde  Bize size özel GAP

Dâhil olanlar

 • 4 Gece YP konaklama
 • 5 Kahvaltı
 • 4 akşam yemeği
 • Diyarbakır havalımanında buluşmadan sonraki tüm ara ulaşımlar
 • Profesyonel Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Farkındalık Yaratan Geos Tur Refakati ve süprizleri

Dahil değil

 • Ekstra harcamalar, bahşişler
 • Öğle yemekleri
 • Ana Ulaşım (İzmir - Diyarbakır / Gaziantep - İzmir)
 • Kişisel harcamalar
 • Akşam yemeğinde alınan içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Uyarılar

İptal Koşulları

Notlar

1. Gün Diyarbakır -Midyat - Hasankeyf - Batman

Sabah uçağı ile Diyarbakır uçuş. Havaalanında rehber ve kaptanlarımızla buluşma sonrası muhteşem bir kahvaltı yapmak için tarihi Hasan Paşa Hanına gidiyoruz (Kahvaltı Ekstra) Kahvaltı sonrası İslam aleminin 5. Haremi Şerifi olarak kabul edilen ve Anadolu da ki ilk cami olan Diyarbakır Ulucami’yi görüyoruz. Akabinde Diyarbakır evlerinin en güzel örneklerinden olan Cahit Sıtkı Tarancı Evini ziyaret edeceğiz. Çin Seddinden sonraki en uzun surlar olan Diyarbakır surları ve Dicle nehri üzerindeki 10 Gözlü Köprüyü gördükten sonra Mardin Üzerinden Midyat’a geçiyoruz. Öğlen yemeği sonrası Süryani kadim cemaatinin önemli Manastırlarından biri olan Mor Gabriel (Deyrul Umur) Manastırını ziyaret edip Midyat merkezinde Gümüşçüler çarşısında serbest zaman sonrası Hasankeyf’e gidiyoruz. Kısa süre sonra sular altında kalacak olan tarihi kenti Kalesi ve köprüsü ile fotoğrafladıktan sonra Batman’a geçip otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama : Batman

2. Gün Beyazsu , Dara Antik Kenti , Deyrul Zefaran , Mardin

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Beyaz su(Kani Sıpi) üzerinden Mezopotamya’nın Efesi olarak adlandırılan Dara Antik kentine gidiyoruz. Darada kilise, köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları geziyoruz. Sonraki durağımız yaklaşık 650 yıl boyunca bütün dünyadaki Süryanilerin merkez patrikliğini yapmış olan Deyrulzafaran Manastırı... Buradan ayrıldıktan sonra Mardin merkezine gelip serbest öğlen yemeği sonrasında gezimiz Mardin sokakları, Zinciriye Medresesi, Ulu Cami, Şehidiye Camii, Abbaralar ile devam edecek. Akşamüzeri alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Mardin

3. Gün Göbeklitepe , Urfa çarşılar , Balıklıgöl , Kale , Urfa

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket ilk olarak Göbekli Tepeyi ziyaret ediyoruz. Bulunduğu günden beri dünya tarihinde yeni bir sayfa açmış olan bu Dünyanın en eski tapınağını gezip dünyanın ilk üniversitesinin kurulduğu yer olan Harran'a geçiyoruz Kervan yollarının kesiştiği kentin harabelerini, dünyada örneklerine ender rastlanan konik evlerini gezip Peygamberler Şehri Urfa'ya geri dönüyoruz. Şehir merkezinde restore edilmiş eski Urfa yapılarından oluşan Kültür Sitesi'ni, Balıklıgöl ve Anzilha Gölleri'ni, Halilürrahman, Hasanpaşa ve Rızvaniye Camilerini dolaşıyoruz. Geleneksel Urfa Çarşısı'ndan dostlarımıza hediye edebileceğimiz rengârenk Urfa bezleri, isot, kahve, mırra fincanı gibi hediyelerimizi alıyor, bu keyifli alışverişin sonunda tarihi Gümrük Han'da soluklanıyoruz. Akşam, Urfa yöresinde bir gelenek haline gelen sıra gecesi için organizasyon yapılıyor. (Ekstra)

Konaklama Şanlıurfa

4. Gün Atatürk Barajı, Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Nemrut Dağ

Kahvaltı sonrası Adıyaman’a hareket Yol üzerinde Atatürk barajını görmek için seyir tepesine çıkıyoruz. Burada sizler çay kahvelerinizi yudumlarken rehberimiz Gap projesi ve Atatürk Barajı konusunda sizleri bilgilendirecek. Daha sonra yolumuza devam edip Adıyaman ‘a geçiyoruz. Meşhur Adıyaman dondurmasından tattıktan sonra Kahta’ya geçiyoruz Kahta’da baraj gölü kenarında öğle yemeğimizi güzel bir menü ile alıyoruz. Yemek sonrası Karakuş Tümülüsü, Cendere köpürüsünü geziyoruz. Daha sonra güneşin batışı ve Kommangene Krallığının izlerini sürmek için Nemrut dağa çıkıyoruz. Güneşin batışını izledikten sonra Adıyaman’a dönüp konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Adıyaman

5. Gün Halfeti, Mozaik müzesi, Bey mahallesi, Savaş Müzesi, Bakırcılar çarşısı, Alışveriş bol yemek

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Birecik barajının yapılmasıyla büyük bölümü sular altında kalan Halfeti’ ye gidiyoruz. Fırat üzerinde yapacağımız tekne turu sırasında Rumkale ve Savaşan köyünü görüyoruz. Öğle yemeğimizi Gaziantep’te aldıktan sonra Zeugma Antik kentinden çıkarılan Mozaiklerle zenginleşmiş ve dünyanın en büyük mozaik müzesi olmaya aday olan Zeugma Müzesini geziyoruz. Daha sonra yeni restore edilmiş Bey mahallesi ile gezimize devam ediyoruz. Son alışverişleriniz için Antep Çarşısında verilecek serbest zaman sonrası Akşam uçağı ile dönüş.