Tur Bilgisi

Doğu Karadeniz Turları , Karadeniz Turları, Macahel Turlar, Camili Turlar, Yayla Turları, Yayla Turu , Kırsal Turlar, Gürcü Köyleri , Gürcü Köyleri ve Yaylaları

Doğu Karadenizin Saklı Cennetlerine yolculuk…
Yaylalar, Köyler, Şelaleler, Vadiler..
DOĞA TERAPİ…

Yer Bilgisi

* Başka yerde bulamayacağınız titizlikle hazırlanmış bir rota..

* Akardiyonun, tulumun, doğanın sesine gelin..

* Gürcü Kültürü , Gürcü Köyleri , Gürcü Yaylaları, Gürcü Kiliseleri Ve Renkli Gürcü Camileri

 

KİŞİSEL İHTİYACLARINIZ:

* Yanınızdan hiç ayırmadığınız ilacınız var ise mutlaka alınız. Turumuz boyunca her yerde bulunmadığını düşündüğünüz ve mutlaka almak istediğiniz bir şey varsa yanınıza almanınız tavsiye ederiz.

* Dört mevsimi bir gün içerisinde yaşayabileceğinizi düşürsek; Yağmurluk ve hava serinleyince giyeceğiniz kazak, polar, bere gibi kıyafetler ile yanınıza almayı unutmayınız.

* Dağlarda hava değişkendir; özellikle gece ılık olabilir. Ilık havalar için ceket getirin. Yağmurluk her zaman gereklidir.

* Ayakkabı: yürüyüşler için yürüyüş botları. Akşam için rahat ayakkabılar.

* Malzemeler: şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, ılık havalar için şapka, su termosu/su şişesi ve macera ruhu ( Malzeme Listesi Hakkında Bilgi Alabilirsiniz )

GENEL ŞARTLAR VE PRATİK BİLGİLER;

* Turumuz 12 Kişi ile Hareket Eder,

* İdeal Aylar Haziranın ikinci haftası ile Eylül Ortalarına kadardır.

* Gezi süresi 6 gün 5 gece olup, otel, pansiyon 5 gece TAM PANSİYON şeklinde olacaktır.

* Musluk suyu birçok alanda içmek güvenlidir. Dağlardaki kaynak suları’da güvenlidir.

* Rehberlerimizin ilaç verme ve genel muayenede hiçbir ilaç verme yetkisi yoktur. Bu yüzden, biz tüm grup üyelerinin kendi ilk yardım malzemelerini ve ilaçlarını getirmelerini umuyoruz.

* Yürüyüş bir günde 3-4 saate uydun düzenlenmiştir.

* 0–8 Yaş grubu çocuklar turumuza katılamazlar.

* Profesyonel rehberlerimiz programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Rehberimiz Tur öncesi sizleri bu konularda bilgilendirecektir. Rehberlerimiz Bölgenin En İyi Dağcılık, Doğa Bilgisine, Florasına ve Faunasına hakim profesyonel kişilerdir.

* Acentamız yoğun dönemlerde, aynı kalite ve standartları korumak ve misafire önceden bildirmek koşuluyla, Ev Pansiyonları değiştirme hakkını saklı tutup bundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.

Dâhil olanlar

 • 6 Gece konaklama
 • 4 Öğle yemeği (koşullara göre yayla evi yada kumanya)
 • 7 Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Rehberlik
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Lüks araçlarla ara ulaşımlar
 • Farkındalık Yaratan GEOS TUR refakati
 • Geos Tur ayrıcalıkları ve Süprizler

Dahil değil

 • Ana ulaşımlar (Uçak ve otobüs biletleri)
 • Akşam yemeklerinde içecekler
 • 3 öğle yemeği

Uyarılar

 • Tüm giysilerinizin yedeği.
 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.
 • Kişisel malzemeleriniz (el feneri, yağmurluk, güneş kremi, şapka,terlik, güneş gözlüğü, ilaçlarınız, fotoğraf makinesi, kamera)
 • Küçük bir sırt çantası.
 • Mevsim koşullarına uygun giyim seçiniz.
 • Herhangi bir sağlık sorunu olmayan her yaştan insanın katılabileceği bir turdur.
 • Boğazlı bileği koruyan yürüyüş ayakkabısı.

İptal Koşulları

 • Tur, kişi sayısı 12 olduğunda hareket eder
 • Katılımcı sayısı 12 kişiye ulaşmadığı takdirde tur tarafımızdan iptal edilebilir.
 • Eğer tur tarafımızdan iptal edilirse yapılan ödemenin tamamı iade edilir.
 • Eğer iptal katılımcı tarafından yapılıyorsa ödenen miktarın 8 gün öncesine kadar % 50'si, 8-5 gün öncesine kadar %30'u iade edilir. 4 günden az süre için hiçbir iade yapılmaz.

Notlar

 • Tur esnasında belirtilenler dışında hiçbir ek ödeme alınmaz.
 • Olumsuz hava şartları ve elde olmayan nedenlerden dolayı programda değişiklik yapılabilir.

1. Gün HOPA - BORÇKA - MARAL ŞELALESİ - MACAHEL

Sabah Hopa 'da buluşuyoruz.Aracımıza yerleşip Karadeniz ezgileri eşliğinde dumanlı dağlara doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde seyrine doyamayacağımız ve ilginç gelen noktalarda duruyoruz. Birazda zaruri kıvrım kıvrım Karadeniz yollarına adapte olmaya çalışıyoruz. Borçka'da kısa mola ve esnaf lokantalarında öğle yemeği. İyi demlenmiş bir çay buluna. Yola devam ediyoruz. Macahel 'e varıyoruz. Öncelikle Maral şelalesine gidiyoruz. Bölgenin en yuksekten ve suyu bol olan şelalesi. İlk gün için güzel bir antreman olacak. Bioreserv alanı içide bulunan Macahel bölgesi içinde bulunan şelaleye yürüyüş sonrası Macahel merkezi ve Ahşap renkli Gürcü camilerini geziyoruz. Sınır karakola kaydımızı yaptırdıktan sonra pansiyonun yolunu tutuyoruz. Gürcü yemekleri olacak soframızda.. Mutlak sessizlikte gece sohbetleri ile geceye devam edeceğiz. Tabi rehberin size süprizleri olacaktır..

Konaklama : Macahel

2. Gün MACAHEL - MARAL - UGURLU KÖYÜ - LEKOBAN

Sabah her türlü havaya uyanabilirsiniz hepside ayrı güzel. camınızı açın ve doğanın güzelliğine sesine bırakın kendinizi Çünkü Dünyanın en özel doğal bölgelerindesin. Ev sahiplerimiz neler hazırlamış bizler için herşeyin en doğalı .. Harika bir kahvaltının ardından ev sahiplerimizle vedalaşıyoruz. Yol üzerinde Ugurlu köyünü görüyoruz Yolumuz daha yükseklere , istikamet Merata Yaylası .. Gezimizde göreceğimiz ilk yayla .. yayla gezisi ve öyle lezzetli gelecek kumanyalarımızla öğle yemeğimiz. Merata yaylasından Bölgenin enn ennn güzeli Lekoban yaylasına geçeceğiz .. Kendi elektiriğini üreten Karçal dağlarında bulunan 2300m rakımdaki yayladaki pansiyonumuza ulaşıyoruz. Yemekler Gürcü yemeği .. Bol bol süt , yoğurt , peynir yemenizi tavsiye ederiz. Pansiyon sahibimiz sizlere bölge hakkında bolca bilgi aktaracaktır. (Eski muhtar) Hava açıksa dışarda yıldızlara yakın olma zamanı.

Konaklama : Lekoban Yaylası -Macahel Yayla Evi. Yükseklik : 2300m www.macahelyaylaevi.com

3. Gün KARÇALLAR - İNDATSVİNDA - NAÇADİREV - BUZUL GÖLLER

Kahvaltı en doğalından.. Kahvaltı sonrası kumanyalarımızı alıp aracımız ile yürüyüş başlangıç noktasına gidiyoruz. Araçla geçtiğimiz yerleri gördükçe yürüsekmi ne diyeceğiniz anlar olacak :) benden tavsiye ardınıza bakmayın Gökyüzüne bakın çok yakın geliyor insana. İndatsvinda Geçidini (İnce geçit) geçiyor ve Krater gölü Naçadirev i görüyoruz. Gölde yüzmek serbest. Bu kısa dinlenme ve keyif sonrası Saime Sırtına çıkıyoruz ve Batum şehir merkezini görme şansımız var. Evet en son bizleri kendisine hayran bırakacak iyiki gelmişiz dedirtecek Karçal dağları.. Ey yüce dağlar... Bölgenin enyüksek zirvesinde olacağız. 3450 metre. Karçal dağı buzul göllerine yürüyüşümüz olacak . Yürüyüşümüzü buzul göllerinden devam ederek Lekoban yaylasında son bulduracağız. Yol üzerinde komşu yaylada kısa mola vereceğiz kimbilir ayran çay molası olabilir.

Pansiyona varış sonrası dinlence . Genelde telefon çekmeyen bir yayla . (Bir yaylacının evinin bahçesinde çekiyor sırayla izinle gidiliyor)

Konaklama : Lekoban Yaylası -Macahel Yayla Evi. Yükseklik : 2300m www.macahelyaylaevi.com

4.Gün CANCİR YAYLASI + SAZGİRELA GEÇİDİ + MADEN KÖYÜ+ MADEN ŞELALESİ+ OBA KÖYÜ + SATAVE FESTİVAL ALANI

Sabah sıkı kahvaltının ardından yollara düşüyoruz . Karçal dağlarından Şavşat Yaylalarına doru yol alıyoruz. Keyifli bir yürüyüş ile Sazgiret festival alanına ulaşıyoruz. Maden şelalesi ve Maden köyünü geziyoruz. Köy yerel mimarinin en güzel örneklerini yaşatıyor. Öğle yemeğimiz buradaki evlerden birinde olacak. Akardiyon çalan biride olursa ne ala .. Cancir Yaylası ve Sazgirela Geçidinde mola veriyoruz. Yavaş Şehir (Cittaslow ) Şavşat'a hoşgeldik Pansiyonumuza yerleşme ve dinlence . Rehberin bir süprizi olabilir..

Konaklama : Yeşilvadi Otel -Şavşat

5.Gün BALIKLI GÖL + ARSİYAN YAYLASI + SİLOBAN YAYLASI + ŞAVSAT- KARAGÖL

Sabah kahvaltının ardından pansiyonumuza veda ediyoruz. Rehberimiz bugün bizi biraz yoracak gibi.. Doğu Karadeniz’in en güzel, en saklı kalmış yaylalarına doğru yol alacağız öncelikle Karagöl. Göl etrafından yürüyerek gölü detayıyla fotoğraflayacağız ardından, Siloban Yaylası ve Arsiyan Yaylalarına doğru tırmanacağız. Bu yaylalar tur güzergâhında olan bir nokta olamamakla beraber sizler için özel hazırlanmıştır. Doğal dokunun bozulmadığı tahrip edilmediği ender bölgelerden bir tanesidir. Gürcistan sınırına sıfır bir bölgede bulunan yaylalarda yöresel mimarinin yanında bitki çeşitliliği acısından da oldukça zengindir. Sİloban ve Arsiyan Yaylalarını gezip fotoğrafladıktan sonra dönüş yolu üzerinde bulunan Balıklı Gölü ziyaret ediyor ardından konaklayacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve dinlence...

Konaklama : Yeşilvadi Otel -Şavşat

6.Gün: MOROFOS ZENDEBAR YAYLALARI - AĞA GÖL VE YÜZEN ADALAR

Sabah kahvaltının ardından olabildiğince bakir gerçek yaylacılığın halen devam ettiği yaylalara gidiyoruz. Yaşamak gerek görmek içinde yürümek e o zaman çıkalım yukseklere..

Gezimizi tamamlayıp otelimize dönüyoruz. Bu gece rehberin bir süprizi olabilir..

Konaklama: Yeşilvadi otel - Şavşat

7. MENÇUNA ŞELALESİ - ARILI VADİSİ - ÇAĞLAYAN KÖYÜ

Sabah kahvaltının ardından Cittaslow Şavşat'a veda ediyoruz. Yolumuz Kamilet vadisi Mençuna şelalesi. Öğle yemeği Çağlayan köyü .. Arılı vadisi gezisi ve dönüş yolu .. Geç Uçaklar ile dönüş ..

Farkındalık yaratan bir başka özel rotada görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Çok seveceğiniz, tatilinizi yuksek rakımlarda geçirdiğiniz için enerji dolu hissedeceğiniz ve tekrar geleceğim diyeceğiniz bir rota..

Geos Tur ile Düş Yollara...