Tur Bilgisi

24-30 Temmuz
(Gruplar için istediğiniz tarih )
“DOĞA TERAPİ”

Doğu Karadeniz yaylalarının en güzelleri
Karçal dağlarından Kaçkar dağlarına ..
Borçka , Borçka Karagöl  ,Arılı Vadisi ,Heba Yaylası
Macahel ,Maral Şelalesi
Merata yaylası  , Maden köyü
Arsiyan , Sıloban yaylası
Şavşat Karagöl
Trovit , Elevit , Pokut , Sal yaylası
Tar şelalesi  , Palovit şelalesi , Zilkale
Fırtına vadisi  , Rafting
Taş Kemer Köprüler, Sivil mimari
Karadeniz yaşam kültürü yaylacılık ,
Laz ve Gürcü mutfağı ,
4 mevsimi aynı günde yaşayacağınız anlar ….
Adrenalin Kendini koruyan köy teleferik

Dâhil olanlar

 • 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 7 Kahvaltı
 • 6 Akşam yemeği
 • Trabzon da buluşmadan sonraki tüm ara ulaşımlar
 • Profesyonel rehberlik
 • Seyahat sigortası
 • Farkındalık yaratan Geos Tur refakati
 • Süprizler

Dahil değil

 • Kişisel Ekstra harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Ana uLaşım
 • Akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

Uyarılar

 • * Son 4 Kayıt * yatabilme özelliği olmayan arka koltuklarda gitmek zorunda kalacaktır, bu durum rezervasyon esnasında belirtilmektedir.
 • Tüm giysilerinizin yedeği.
 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.
 • Olumsuz hava şartları ve elde olmayan nedenlerden dolayı programda değişiklik yapılabilir.
 • Mevsim koşullarına uygun giyim seçiniz.
 • Herhangi bir sağlık sorunu olmayan her yaştan insanın katılabileceği bir turdur.
 • Boğazlı bileği koruyan yürüyüş ayakkabısı.
 • Yağmurluk, tozluk, matara, baton, düdük, bardak.
 • Hassas bir mideye sahipseniz yemeklerde yediklerinize daha dikkat etmelisiniz. Kullandığınız ilaç varsa yanınızda bulundurunuz.
 • Yanınızdan hiç ayırmadığınız ilacınız var ise mutlaka alınız. Turumuz boyunca her yerde bulunmadığını düşündüğünüz ve mutlaka almak istediğiniz bir şey varsa yanınıza almanızı tavsiye ederiz.
 • Dört mevsimi bir gün içerisinde yaşayabileceğinizi düşürsek; Yağmurluk ve hava serinleyince giyeceğiniz kazak, polar, bere gibi kıyafetler ile yanınıza almayı unutmayınız
 • Dağlarda hava değişkendir; özellikle gece ılık olabilir. Ilık havalar için ceket getirin. Yağmurluk her zaman gereklidir.
 • İdeal Aylar Haziranın ikinci haftası ile Eylül Ortalarına kadardır.
 • Musluk suyu birçok alanda içmek güvenlidir. Dağlardaki kaynak suları’da güvenlidir.
 • Rehberlerimizin ilaç verme ve genel muayenede hiçbir ilaç verme yetkisi yoktur. Bu yüzden, biz tüm grup üyelerinin kendi ilk yardım malzemelerini ve ilaçlarını getirmelerini umuyoruz.
 • Profesyonel rehberlerimiz programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Rehberimiz Tur öncesi sizleri bu konularda bilgilendirecektir. Rehberlerimiz Bölgenin En İyi Dağcılık, Doğa Bilgisine, Florasına ve Faunasına hakim profesyonel kişilerdir.
 • 10 yaş üstü herhangi bir sağlık sorunu olmayanların katılabileceği bir turdur.

İptal Koşulları

 • Tur, kişi sayısı 8 olduğunda hareket eder
 • Eğer iptal katılımcı tarafından yapılıyorsa ödenen miktarın 8 gün öncesine kadar % 50'si, 8-5 gün öncesine kadar %30'u iade edilir. 4 günden az süre için hiçbir iade yapılmaz.

Notlar

1. Gün TRABZON – BORÇKA - BORÇKA KARAGÖL - HEBA YAYLASI

Sabah Trabzon havaalanında buluşma .. Bizleri bekleyen aracımıza yerleşiyoruz. Yolda alacağımız kahvaltının ardından Göğe Komşu topraklar Artvin 'e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Borçka Karagöl . Göl çevresinde 1 saatlik bir yürüyüş yapacağız. Karagöl ' un hemen üstünde olan Heba yaylasındaki konaklayacağımız pansiyonumuza gidiyoruz. Güzel yemekler bol muhabbetli bir gece . Yerel tadlar , bölgede yaşayanların çoğunluğu Gürcü olduğu için Gürcü yemeklerindende olacak.
Konaklama : Heba Yayla evi

2.Gün: MACAHEL VADISI - MARAL ŞELALESİ

Sabah bulutların üstünde uyanma şansımız olabilir. Mükellef bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Heba yaylası yürüyüşü sonrasında
Macahel (Camili ) bölgesine doğru yola çıkıyoruz ve Macahel vadisine doğru yol alıyoruz. Kıvrımlı dağ yolları bizlere heyecan veriyor. Düzenli köyün veee artık Düşler vadisine varmak üzereyiz. Türkiye'nin ilk biyosfer rezerv alanı olan Camili - Macahel vadisine varıyoruz.. Köy merkezini geziyor ve pansiyonumuza yerleşiyoruz öğle yemeği ve ardından Maral Şelalesine gidiyoruz. Bu parkur herkes tarafından dil birliği yaparcasına söylendiği gibi saklı bir cennet. Düşlerinizde canlandıramayacağınız kadar olağan üstü bir yer. Fauna ve florası aynı zamanda ekosistemi ile görülesi. Fotoğraf severlere muhteşem kareler, eşliğinde anıt ağaçlarının arasından güzel bir patika . Maral şelalesi etkileyici bir vadinin içinde bulunmasından dolayı yarım saatlik bir inişle şelalenin önüne varıyoruz. Selalenin göletinde yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Fotoğraf çekimleri ve yüzme molasının ardından tarihi Macahel Camisini geziyor ve konaklayacağımız pansiyonumuza gitmek üzere yola koyuluyoruz. Bizleri sıcacık misafirperverliği ile pansiyon sahiplerimiz karşılıyor. Akşam yemeği yerel tadlar Gürcü Yemeklerinden oluşuyor.
Konaklama : Macahel Green Roof Otel yada Katamize Pansiyon

3.Gün MACAHEL - MERATA - MADEN KÖYÜ - ŞAVŞAT

Sabah kahvaltının ardından pansiyonumuza veda ediyoruz. Macahel 'e veda edip yuksek yaylalara doğru yol alıyoruz. Gürcistan sınırında komşu dağlar Kafkaslara selam olsun diyor ve yola devam ediyoruz. Merata yaylası , yolumuz üzerinde birçok yerde duruyoruz. Stabilize dağ yolundan Maden köyü. Bölgenin sivil mimarisinde öne çıkan ahşap evlerin en güzellerini göreceğiz. ek .. Maden köyünü geziyoruz, yolumuzda selam verdiğimiz o güzel insanlar ile sohbet ediyoruz. Bugün öğle yemeğimiz rehberin çıkınından. Akşam üzeri Şavşat ilçe merkezine varıyoruz. İhtiyaçlarımızı tamamlayıp Yavuzköy de bulunan otelimize gidiyoruz.
Odalara yerleşme , akşam yemeği.
Konaklama : : Yeşilvadi Otel – Şavşat

4.Gün: TİBETİ KİLİSESİ -ARSİYAN YAYLALARI - YÜZEN ADALAR - ŞAVŞAT KARAGÖL

Sabah kahvaltı ve güne hazırlık , Rehberimiz bugün bizi biraz yoracak gibi.. Doğu Karadeniz’in en güzel, en saklı kalmış yaylalarına doğru yol alacağız ; yolumuz üzerinde bölgede çok sayıda bulunan Gürcü kiliselerinden Tibeti kilisesini göreceğiz. Siloban Yaylası ve Arsiyan Yaylalarına doğru büyüleyici güzellikte ilerleyeceğiz. Doğal dokunun bozulmadığı tahrip edilmediği ender bölgelerden bir tanesidir. Gürcistan sınırına sıfır bir bölgede bulunan yaylalarda yöresel mimarinin yanında bitki çeşitliliği acısından oldukça zengindir. Arsiyan yaylası gölleri yüzen adalar muhteşem görüntüler 2 saatlik bir yürüyüşümüz olacak .
Yaylaları gezip fotoğrafladıktan sonra geç öğlen yemeğimiz Pınarlı köyünde lezzetli yemekler yiyeceğiz. Biraz dinlence , ardından günü Borçka Karagöl gezimiz il etamamlayacağız.
Konaklama : : Yeşilvadi Otel – Şavşat

5.Gün FIRTINA VADİSİ – POKUT –SAL YAYLASI

Sabah kahvaltının ardından Şavaşat kalesi gezisi ve Artvin Borçka yolunu takip ediyoruz. Çoruh nehri üzerindeki Deriner baraj gölünde kısa mola . Sahile ulaşıyor ve Rize Ardeşen ‘e doğru ilerliyoruz. Kaçkar dağları milli parkı yaylalarındanen güzelleri Pokut yaylasına çıkıyoruz. Yolda kendini koruyan köye teleferik ile geçiyoruz. Hayal edilen anlar .. Pansiyona yerleşme ve dinlence.
Konaklama : Pokut

6.Gün ZİLKALE - ÇAT VADİSİ - ELEVİT-TROVİT ŞİMŞİR ORMANLARI

Sabah kahvaltısı ve güne hazırlıkların ardından pansiyondan ayrılıyoruz. Bugün turun en bol yaylalı ve manzaralı günü yaşasın. DOĞA ÖZGÜRLÜKTÜR.. Karedenizden tuz kereste , Kaçkarların güneyindeki Erzurum ve Artvin’den sebze ve meyve ticaretinin en önemli güzergahlarından biri olan Fırtına vadisi güzergahını Korumak ve savunmak görevini üstlenmiş olan Zilkale’yi geziyoruz. Bölgenin 3. Önemli vadilerinden Çat vadisi boyunca ilerliyoruz. Çat vadisi boyunca karşı kayalıklarda Lokubar Şelalesini ve Çat Çilanç Köprüsünü göreceğiz. Elevit yaylasına varıyor yaylayı gezmeye başlıyoruz. Şarkılara konu olmuş Elevit yaylası sonrasında(şarkı sözlerini öğrenelim lütfen) aracımız ile TROVİT Yaylasına doğru hareket ediyoruz. Trovit Yaylasından dönüşe geçiyoruz.
Konaklama : Kartal Pansiyon - Elevit yaylası

7.Gün TAR ŞELALESİ - ŞENYUVA- ÇAMLIHEMŞİN - FIRTINA VADİSİ RAFTİNG - İSTANBUL

Biraz erken kalkıyor pansiyonumuzun penceresinden dağların zirvelerinde bulutların danslarını izliyoruz. Bulut denizinde uyanmak nasıl bir duygudur anca yaşlaşmak lazım .. Tar şelalesi gezimiz sonrası Timisvat , Kadıköy Örenkit, Çamlıhemşin Ham , Ortan Goboş ve Şenyuva Çinçuva Köprüleri geziyoruz.. Öncelikle yayla ve eski göç yollarını birbirine bağlayan ve Fırtına vadisinin taş kolyeleri olan Tarihi kemer köprülerinden Çinçuva köprüsünde Kısa mola veriyoruz. Fırtına vadisine gelip Rafting yapmamak olmaz rafting ve son Karadeniz tadları .
Kaçkar dağlarına Karadeniz sahiline Fırtına vadisine tekrar gelmek üzere Vedalaşıyoruz karadeniz Dağları Öyle bir tutkudur ki yaylalar çağırır sizi. Karadenizin her köşesi ayrı cennet olan güzelliklerine hayran kalarak yine yeniden geleceğiz diyerek kulağımızda Karadeniz ezgileri ile Trabzon havaalanının yolunu tutuyoruz. Akşam uçağı ile dönüş. Başka bir farkındalık yaratan Geos Tur etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
Doğa ile dost kalın..