Tur Bilgisi

Karadeniz yayla turları .
Karçal dağlarından Kaçkar dağlarına ..
Macahel , Şavşat , Arılı Vadisi , Çağlayan , Fırtına Vadisi , Kamilet Vadisi , Taş Kemer Köprüler, Sivil mimari , Karadeniz yaşam kültürü yaylacılık , Laz ve Gürcü mutfağı , adrenalin, 4 mevsimi aynı günde yaşayacağınız anlar ….

Dâhil olanlar

 • 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 7 Kahvaltı
 • 6 Akşam yemeği
 • Trabzon da buluşmadan sonraki tüm ara ulaşımlar
 • Profesyonel rehberlik
 • Seyahat sigortası
 • Farkındalık yaratan Geos Tur refakati
 • Süprizler

Dahil değil

 • Kişisel Ekstra harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Ana uLaşım
 • Akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

Uyarılar

 • * Son 4 Kayıt * yatabilme özelliği olmayan arka koltuklarda gitmek zorunda kalacaktır, bu durum rezervasyon esnasında belirtilmektedir.
 • Tüm giysilerinizin yedeği.
 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.
 • Olumsuz hava şartları ve elde olmayan nedenlerden dolayı programda değişiklik yapılabilir.
 • Mevsim koşullarına uygun giyim seçiniz.
 • Herhangi bir sağlık sorunu olmayan her yaştan insanın katılabileceği bir turdur.
 • Boğazlı bileği koruyan yürüyüş ayakkabısı.
 • Yağmurluk, tozluk, matara, baton, düdük, bardak.
 • Hassas bir mideye sahipseniz yemeklerde yediklerinize daha dikkat etmelisiniz. Kullandığınız ilaç varsa yanınızda bulundurunuz.
 • Yanınızdan hiç ayırmadığınız ilacınız var ise mutlaka alınız. Turumuz boyunca her yerde bulunmadığını düşündüğünüz ve mutlaka almak istediğiniz bir şey varsa yanınıza almanızı tavsiye ederiz.
 • Dört mevsimi bir gün içerisinde yaşayabileceğinizi düşürsek; Yağmurluk ve hava serinleyince giyeceğiniz kazak, polar, bere gibi kıyafetler ile yanınıza almayı unutmayınız
 • Dağlarda hava değişkendir; özellikle gece ılık olabilir. Ilık havalar için ceket getirin. Yağmurluk her zaman gereklidir.
 • İdeal Aylar Haziranın ikinci haftası ile Eylül Ortalarına kadardır.
 • Musluk suyu birçok alanda içmek güvenlidir. Dağlardaki kaynak suları’da güvenlidir.
 • Rehberlerimizin ilaç verme ve genel muayenede hiçbir ilaç verme yetkisi yoktur. Bu yüzden, biz tüm grup üyelerinin kendi ilk yardım malzemelerini ve ilaçlarını getirmelerini umuyoruz.
 • Profesyonel rehberlerimiz programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Rehberimiz Tur öncesi sizleri bu konularda bilgilendirecektir. Rehberlerimiz Bölgenin En İyi Dağcılık, Doğa Bilgisine, Florasına ve Faunasına hakim profesyonel kişilerdir.
 • 10 yaş üstü herhangi bir sağlık sorunu olmayanların katılabileceği bir turdur.

İptal Koşulları

 • Tur, kişi sayısı 8 olduğunda hareket eder
 • Eğer iptal katılımcı tarafından yapılıyorsa ödenen miktarın 8 gün öncesine kadar % 50'si, 8-5 gün öncesine kadar %30'u iade edilir. 4 günden az süre için hiçbir iade yapılmaz.

Notlar

1. Gün TRABZON –RİZE –ARHAVİ

Sabah havaalanında buluşma .. 2 saatlik bir yolculuk ile Bölgenin sivil mimari özelliklerinin en güzellerinin bulunduğu Fındıklı ilçesi Çağlayan köyüne gideceğiz. Konaklar gezisi çay toplama öğlen yemeği Çağlayan köyünde..Yolculuğumuz Arhavi. Bizleri kendine mest edecek güzellikte ilk vadi Kamilet vadisi.. Vadi içindeki bölgede bulunan taş kemer köprülerden en güzellerini göreceğiz. Çifte köprü . Sonrasında Kamilet vadisinin daha iç kısımlarına ilerliyoruz. Ve muhteşem Mençuna şelalesine yarım saatlik bir patika ile ulaşıyoruz. Gezilerimizi tamalayıp vadiden ayrılıyoruz. Arhavi de lazca rüya demek olan Ezmoçe konukevine geliyoruz. Akşam yemeği ve dinlence.. Bahçenin keyfini çıkarma zamanı.
Konaklama : Arhavi – EZMOÇE KÖY EVİ (85 yıllık ahşap ev)

2.Gün: MACAHEL VADISI - MARAL ŞELALESİ

Sabah kahvaltı sonrasında Macahel (Camili ) bölgesine doğru yola çıkıyoruz bugün yoğun bir program var Göğe komşu topraklara uzun bir yolculuk yapacağız. Hopa, Cankurtaran geçidini geçiyor ve Borçka'ya ulaşıyoruz. Kısa mola ve Macahel vadisine doğru yol alıyoruz. Kıvrımlı dağ yolları bizlere heyecan veriyor. Düzenli köyün veee artık Düşler vadisine varmak üzereyiz. Türkiye'nin ilk biyosfer rezerv alanı olan Camili - Macahel vadisine varıyoruz.. Köy merkezini geziyor ve pansiyonumuza yerleşiyoruz öğle yemeği ve ardından Maral Şelalesine gidiyoruz. Bu parkur herkes tarafından dil birliği yaparcasına söylendiği gibi saklı bir cennet. Düşlerinizde canlandıramayacağınız kadar olağan üstü bir yer. Fauna ve florası aynı zamanda ekosistemi ile görülesi. Fotoğraf severlere muhteşem kareler, eşliğinde anıt ağaçlarının arasından güzel bir patika . Maral şelalesi etkileyici bir vadinin içinde bulunmasından dolayı yarım saatlik bir inişle şelalenin önüne varıyoruz. Selalenin göletinde yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Fotoğraf çekimleri ve yüzme molasının ardından tarihi Macahel Camisini geziyor ve konaklayacağımız pansiyonumuza gitmek üzere yola koyuluyoruz. Bizleri sıcacık misafirperverliği ile pansiyon sahiplerimiz karşılıyor. Akşam yemeği yerel tadlar Gürcü Yemeklerinden oluşuyor.
Konaklama : Macahel Green Roof Otel

3.Gün BALIKLI GÖL + ARSİYAN YAYLASI + SILOBAN YAYLASI + ŞAVSAT- KARAGÖL

Sabah kahvaltının ardından pansiyonumuza veda ediyoruz. Rehberimiz bugün bizi biraz yoracak gibi.. Doğu Karadeniz’in en güzel, en saklı kalmış yaylalarına doğru yol alacağız öncelikle Karagöl. Göl etrafından yürüyerek gölü detayıyla fotoğraflayacağız. . Siloban Yaylası ve Arsiyan Yaylalarına doğru büyüleyici güzellikte ilerleyeceğiz. Doğal dokunun bozulmadığı tahrip edilmediği ender bölgelerden bir tanesidir. Gürcistan sınırına sıfır bir bölgede bulunan yaylalarda yöresel mimarinin yanında bitki çeşitliliği acısından oldukça zengindir. Siloban ve Arsiyan Yaylalarını gezip fotoğrafladıktan sonra dönüş yolu üzerinde bulunan Balıklı Gölü görüyor ve Pınarlı köyünde nefis bir yemek yiyeceğiz. (gezinin en lezzetli yemeği olacak şüphesiz)
Konaklama : Yeşilvadi Otel – Şavşat

4.Gün: MEYDANCIK + MISIRLI KÖYÜ + PAPART ORMANLARI

Doğanın yeşilinde ve ğöğün maviliğinde güne merhaba diyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Meydancık köyüne ( DİOBAN ) hareket ediyoruz. Meydanık kyünü gezip Mısırlı köyüne ( İMERHEV ) doğru yola çıkıyoruz. Bugünkü rotamız; Yine Karçal Dağları’nda ama daha güneyde, bir bakıma Camili Köyü’ne benziyor. Yine Gürcü kültürünün izlerini yaşatan bir toplum ve etkileyici bir doğa bizleri karşılıyor. 1460 metre rakımda dağların arasında saklanmış köyde evler tamamen ahşap .. Sivil mimari tam yerinde ve özgün. Artvin'in en büyük ormanlarından biri olan Papart Ormanları bu köyün sınıurlarındadır . Papart deresi ise dünyanın en temiz akarsularından birisi olup içilebilir su kaynağıdır. Öğle yemeğimizi buradaki bir köy evine misafir olup köy yemeklerinden yiyoruz.. Oh bugün ziyafet günü.🙂 Yemek sonrası Kelebekler vadisini görüp otelimize dönüyoruz.
Konaklama : Yeşilvadi Otel – Şavşat

5.Gün FIRTINA VADİSİ – POKUT –SAL YAYLASI

Sabah kahvaltının ardından Şavaşat kalesi gezisi ve Artvin Borçka yolunu takip ediyoruz. Çoruh nehri üzerindeki Deriner baraj gölünde kısa mola . Sahile ulaşıyor ve Rize Ardeşen ‘e doğru ilerliyoruz. Kaçkar dağları milli parkı yaylalarındanen güzelleri Pokut yaylasına çıkıyoruz. Hayal edilen anlar .. Pansiyona yerleşme ve dinlence.
Konaklama : POKUT YAYLAEVİ.

6.Gün ZİLKALE - ÇAT VADİSİ - ELEVİT-TROVİT ŞİMŞİR ORMANLARI - GİTO YAYLASI

Sabah kahvaltısı ve güne hazırlıkların ardından pansiyondan ayrılıyoruz. Bugün turun en bol yaylalı ve manzaralı günü yaşasın. DOĞA ÖZGÜRLÜKTÜR.. Karedenizden tuz kereste , Kaçkarların güneyindeki Erzurum ve Artvin’den sebze ve meyve ticaretinin en önemli güzergahlarından biri olan Fırtına vadisi güzergahını Korumak ve savunmak görevini üstlenmiş olan Zilkale’yi geziyoruz. Bölgenin 3. Önemli vadilerinden Çat vadisi boyunca ilerliyoruz. Çat vadisi boyunca karşı kayalıklarda Lokubar Şelalesini ve Çat Çilanç Köprüsünü göreceğiz. Elevit yaylasına varıyor yaylayı gezmeye başlıyoruz. Şarkılara konu olmuş Elevit yaylası sonrasında(şarkı sözlerini öğrenelim lütfen) aracımız ile TROVİT Yaylasına doğru hareket ediyoruz. Trovit Yaylasından dönüşe geçiyoruz. Vakit uygunluğuna göre Kalei balaya uğrayacağız. Günün özeli şimşir ormanları. Şimşir ormanını gezdikten sonra Gito Yaylasına gidiyoruz
Konaklama : Koçiro Pansiyon - Gito Yaylası

7.Gün BADARA YAYLASI - TAR ŞELALESİ - ŞENYUVA

Biraz erken kalkıyor pansiyonumuzun penceresinden dağların zirvelerinde bulutların danslarını izliyoruz. Bulut denizinde uyanmak nasıl bir duygudur anca yaşlaşmak lazım .. Yayla gezilerimizi tamamlayıp Tar şelalesi gezimiz sonrası Timisvat , Kadıköy Örenkit, Çamlıhemşin Ham , Ortan Goboş ve Şenyuva Çinçuva Köprüleri geziyoruz.. Öncelikle yayla ve eski göç yollarını birbirine bağlayan ve Fırtına vadisinin taş kolyeleri olan Tarihi kemer köprülerinden Çinçuva köprüsünde Kısa mola veriyoruz.
Kaçkar dağlarına Karadeniz sahiline Fırtına vadisine tekrar gelmek üzere Vedalaşıyoruz karadeniz Dağları Öyle bir tutkudur ki yaylalar çağırır sizi. Karadenizin her köşesi ayrı cennet olan güzelliklerine hayran kalarak yine yeniden geleceğiz diyerek kulağımızda Karadeniz ezgileri ile Trabzon havaalanının yolunu tutuyoruz. Akşam uçağı ile dönüş. Başka bir farkındalık yaratan Geos Tur etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
Doğa ile dost kalın..