Tur Bilgisi

Doğu Anadolu Turları, Kars, Çıldır Gölü, Kültür Turları, Doğuekspresi

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YATAKLI VAGON İLE TUR TARİHLERİ

Gidiş Tren – Dönüş Uçak – Anakara – Kars ( her tur için kontenjan 20 kişidir)

1. Tur 4 Şubat Doğu ekspresi gidiş – 8 Şubat “Doldu”

2. Tur 12 Şubat Doğu ekspresi gidiş – 16 Şubat “2 kişi ”

3. Tur 15 Şubat Doğu ekspresi gidiş – 19 Şubat “Doldu”

4. Tur 27 Şubat Doğu ekspresi gidiş – 2 Mart “2 kişi”

5. Tur 3 Mart Doğu ekspresi gidiş – 7 Mart ” Doldu”

6. Tur 9 Mart Doğu Ekspresi gidiş – 13 Mart ” Doldu”

7. Tur 18 Mart Doğu Ekspresi gidiş – 22 Mart “16 kişi ”

TUR FİYATI : 1700.00 TL

Single farkı : 300.00 TL (3 gece)

 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YATAKLI VAGON İLE TUR TARİHLERİ

Gidiş Tren – Dönüş Uçak   –   Ankara – Kars ( her tur için kontenjan 20 kişidir)

18 MART Doğu ekspresi gidiş – 22 Mart Uçak ile Kars ‘tan dönüş

 

Gidiş : TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile

Dönüş : Kars  – İstanbul Havaalanı  THY TK 2715  15.10

Dâhil olanlar

 • 3 Sabah kahvaltısı
 • 3 gece konaklama
 • 1 Akşam yemeği
 • 1 Öğle yemeği
 • Profesyonel rehberlik
 • Ara ulaşımlar
 • Ankara – Kars (Doğu ekspresi ) Tren bileti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Geos Tur ile gezmenin keyfi ve süprizler.

Dahil değil

 • 1 akşam yemeği
 • Öğle yemekleri
 • Tren içinde harcamalar
 • Çıldır Gölünde Kızaklı gezi
 • Milli Park, Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
 • KDV
 • Dönüş Uçak bileti
 • Gidişte Ankara’ya ulaşım

Uyarılar

İptal Koşulları

Notlar

1. Gün ANKARA - KARS

Belirtilen tarihte Ankara garında buluşma

16.55 ANKARA-KARS tren yolculuğu başlar. (Ankara-Kırıkkale- Kayseri - Sivas- Erzincan - Erzurum - Kars. )

2. Gün ILIÇ – KEMALİYE – ERZİNCAN - ERZURUM

06:05 - 09:05 İliç istasyonunda bizi bekleyen aracımızla Kemaliye’ye gidiyoruz. Karanlık Kanyonu Mani Yolu, Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta Camii gezileri 11:00 - 14:00 Erzincan’ a varış, Bizi bekleyen aracımızla hareket, Çağlayan, Altıntepe, ve Ekşisu gezilerimizden sonra trenimize transfer. 17:33 - 20:13 Araçlarımıza transfer ve Panoramik olarak yapacağımız gezimize ilk olarak Erzurum Kongre Binasını göreceğiz, sonrasında Çifte Minare, Ulucami ve Üç Kümbetleri ve Yakutiye Medresesi ile Taşhan’ı gezdikten sonra Trenimize geçiyor ve Erzurum’ dan Kars’a hareket ediyoruz.

23.55 Kars tren garına varış transfer aracımız ile otele varış odalarımıza yerleşme ve dinlence..

3. Gün KARS

Sabah dinlenmiş olarak uyanıyor ve güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kars şehir içi gezimiz başlıyor Rus işgali sırasında yapılan ve şuandada kullanılan binaların göreceğiz.Orhan Pamuk 'un Kar romanından yolaçıkılarak Hazırlanmış Kar rotasında Görülecek binalar; Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, ismet Paþa ilköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa ilköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar.

Öğle yemeğimiz yöresel tadlardan oluşmakta.. Yemek sonrası Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yol üzerindeki Sarıkamış Şehitler anıtını ziyaret ediyoruz. Sarıkamışta Katerina av köşküne orman içinden kısa yürüyüşle ulaşıyoruz. Sonrasında Sarıkamış kayak tesislerine geliyor teleferik ile sarıçam ormanları arasında zirveye çıkıyoruz. Dunyada nadir bulunan kristal kar ve çam ormanında büyüleneceğiz. Programımızı tamamlayıp Kars Merkeze dönüyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme .. Akşam dileyenlerle Kars gecelerine katılıyoruz.

4.Gün ANİ ANTİK KENTİ –ÇILDIR GÖLÜ

Dinlenmiş bir şekilde güne merhaba diyoruz. Otelimizde alacagımız kahvaltınınn ardından bugünkü ilk gezi rotamız Ermenistan sınırında UNESCO Dünya kültür miras listesine giren Ani Antik Kenti. Gezi alanında göreceklerimiz; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı'na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi. Ani Kenti, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptýkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Öğle saatlerinde Ani’den ayrılıyoruz. Yolumuz 2000 metre rakımda bulunan aralık ayı ortalarından mart 2. haftasına kadar buz tutan Çıldır Gölüne gidiyoruz. Kızaklı atlarla buz tutan göl üzerinde gezinti yapabilir , özel tekniklerle gölden balık avını izleyebilir , foğtoğraf çekebilirsiniz. Bugunun öğle yemeği gölden tutulan balık menüsü olacak. Sıcak soba başında kısa dinlence ve Kars merkeze dönüş.Sürdürüleblilir turizme katkıda bulunmak ve gerçek tadda olan ürünlerden alışveriş. Otele dönüş akşam yemeği ve Geos süprizleri.

5.Gün KARS – BOĞATEPE - İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından Eko Köy BOĞATEPE köyü.. Köydeki peynir müzesini gezeceğiz.. Köydeki mandıralar ve köy gezisi ..Sütten peynire dönüşün hikayesini dinleyeceğiz. Peynirlerimizi alıp Kars merkeze dönüyoruz kalan zaman da eksik olan alışverişlerimizi tamamlayıp Kars Harakani havaalandan sizleri uğurluyoruz. Hayat Yaşanan Andır diyor ve anlarımızı biriktirmeye devam etmek için bir başka farkındalık yaratan Geos Tur gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.