Tur Bilgisi

6-9 Ekim 2022
Portakal Çiçeği Kokusunda ÇUKUROVA
ADANA – OSMANİYE – HATAY 3 Gece 4 Gün
Butik Doğa, Gastronomi ve kültür Turu

Nisan ayının en güzel olduğu coğrafyalardan biridir ÇUKUROVA
Tüm Çukurova mis gibi portakal çiçeği kokar…
Büyülüdür portakal çiçeği kokusu…
Ruhunuz yıkanır …
Gençleşirsiniz Arınırsınız , enerjiniz yenilenir…

Mesela, en küskün olduğu eski dostu affettirebilir insana. Ve, tehlikelidir de biraz; insanı, yolda gördüğü ilk kişiye aşık edebilir 🙂

Portakal çiçeği mevsimi, iklim durumuna göre birkaç gün farketmekle birlikte, genellikle 5-20 Nisan tarihleri arasındadır.

 

Dâhil olanlar

 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • 3 Gece YP Konaklama
 • Ulaşım (Belgeli Lüks araçlarla)
 • Yerel Tren bileti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik
 • Farkındalık yaratan GEOS TUR refakati

Dahil değil

 • Öğle Yemekleri
 • Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
 • K.D.V
 • Ekstra harcamalar ( yolda alınan yemekler, bahşişler )
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze , Milli park ve ören yerleri giriş ücretleri

Uyarılar

 • * Son 4 Kayıt * yatabilme özelliği olmayan arka koltuklarda gitmek zorunda kalacaktır, bu durum rezervasyon esnasında belirtilmektedir.
 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.
 • Küçük bir sırt çantası.
 • Mevsim koşullarına uygun giyim seçiniz.
 • Herhangi bir sağlık sorunu olmayan her yaştan insanın katılabileceği bir turdur.
 • Boğazlı bileği koruyan yürüyüş ayakkabısı.

İptal Koşulları

 • Geziden 1 gün önceki yapılan iptallerde kaparo iade edilmez.
 • Tur, kişi sayısı 12 olduğunda hareket eder
 • Katılımcı sayısı 12 kişiye ulaşmadığı takdirde tur tarafımızdan iptal edilebilir.
 • Eğer tur tarafımızdan iptal edilirse yapılan ödemenin tamamı iade edilir.

Notlar

1. Gün İSTANBUL ADANA AKYATAN LAGÜN GÖLÜ

08:15 Sabiha Gökcen havalimanından Pegasus hava yolları ile Adana’ya uçuyoruz . Adana havalimanında bizleri bekleyen raracımıza yerleşiyoruz. Seyhan Baraj Gölü Kıyısında kahvaltı ile güne merhaba diyoruz. Kahvaltı sonrasında Seyhan gölü kenarında kısa gezi sonraki durağımız 65 bin m2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kulubesi ve 20.000 kişilik kapasitesi ile Orta Doğu nun en büyük camisi Sabancı Merkez Camii olacak.. Sabancı merkez cami gezisinin ardından Atatürk Evini ve Sinema Müzesini geziyor ve Adana nın simgesi durumunda olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprü’y ü gezeceğiz.. Muhteşem yapısıyla ayakta .. 16.yy’dan kalma tarihi bir camii olan Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesini geziyoruz. Türkiye deki En Uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesi ni gördükten sonra eski çarşı ve öğle yemeği . Adananın olmazsa olmazı Ciğer veya Adana Kebap . Yerinde kebaplar tatlılar yenir ve yola koyulma vakti .. 1.5 saatlik bir yolculuk ile Adana Karataş ilçesinde bulunan Akyatan Gölü, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin oluşturduğu Çukurova delta ovasında yer alan ülkemizim en büyük lagün gölüne gidiyoruz. Kuş cenneti . Delta alanlarının deniz kıyısına yakın alanlarda göller, bataklıklar ve lagünler oluşur.

Seyhan ve Ceyhan nehrinin plotasunda bulunan Akyatan Lagününe gidiyoruz. Doğanın bize sunduğu güzellikleri yaşayıp akşam Adana merkeze otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve şehirde gece gezmesi tabi yorulmadıysanız.

Geceleme Adana’da 3-4 yıldızlı otel .

2. Gün VARDA KÖPRÜSÜ - KAPIKAYA KANYONU - KARATEPE ASLANTAŞ MİLLİ PARKI

Sabah kahvaltının ardından yolculuğumuz Adananın Karaisalı ilçesi Hacıkırı köyünde bulunan Varda Köprüsü, ne gidiyoruz. Hacıkırı mahallesi'nde bulunan, yöre halkı tarafından "Koca Köprü" diye anılan köprü. Hacıkırı Demiryolu Köprüsü olarak ya da 1912 yılında Almanlar tarafından inşa edildiği için Alman köprüsü olarak bilinmektedir. Adana'ya uzaklığı karayolu ile Karaisalı üzerinden 64 km'dir. o tarihte mümkün olursa trenle gideceğiz. Muhteşem Varda köprüsü gezimizin ardından 2 km mesafedeki Kapıkaya Kanyonuna yürüyüş yapıyoruz. Kanyon içi yürüyüşümüz Kapıkaya köyünde bitecek. Öğlen kırsal yerel tadlardan. Yemek sonrası portakal bahçelerinden geçiyor tarlalarda duruyor o mistik kokuyu içimize çekiyoruz. Yolumuz Osmaniye Karatepe Aslantaş milliparkı. Güneşin adamı Asativatas’ın diyarı: Karatepe Aslantaş Milli Parkı“Yalnızca Asativatas'ın adı ölümsüzdür, sonsuza dek, Güneşin ve Ayın adı gibi…” İklimlerin iç içe geçtiği her türlü doğal güzelliğe sahip, Seyhan’la Ceyhan’ın hediyesi, Adana Ovasının Hükümdarına ait bu sözler… Coğrafi ve özel konumundan dolayı tarih boyunca her türlü medeniyete ev sahipliği yapmış ülkemizin her köşesinde ayrı bir hazine saklı… Çukurova’nın bereketli topraklarından gün yüzüne çıkan bu hazinelerden biri belki de çoğunuzun adını bile duymadığı Karatepe-Aslantaş Milli Parkı…Doğa ve tarih birarada . Günü tamamlayıp Osmaniye merkezindeki otelimize geciyoruz. Akşam yemeğ ve dinlence ..

Konaklama : Osmaniye merkez.

3. Gün İSKENDERUN - HATAY- HARBİYE

Sabah kahvaltının ardından Belen geçidini aşıp Amik ovasını yamaçlardan izleyerek Antakya’ya varıyoruz. Arkeoloji müzesi, Hristiyanlık tarihinde çok büyük öneme sahip dünyanın ilk kilisesi St.Pierre kilisesini geziyoruz. Katolik ve Ortodosk kiliselerinide geziyoruz. Şehrin en göz alıcı camisi olan Habib-i Neccar Camii ( Roma tapınağının alanına kurulu yapı önce kilise iken camiye dönüştürülmüştür.) Tarihi Hatay Evlerini geziyoruz. Öğle yemeğimiz Hatay geleneksel yemeklerinden olacak.

Tarihi Uzun Çarşı – Künefeciler –Bitki müzesi –Gaziler evi ve eski Hatay evleri. Sürdürülebilirlik için yöre ürünlerinden alışveriş.Gezilerimizi tamamlayıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve dinlence.

Konaklama : Hatay

4.Gün SAMANDAĞ –VAKIFLI KÖYÜ –TİTUS TÜNELİ - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Harbiye şelalelerini geziyoruz. Ardından Samandağ İlçesine gidiyoruz. Titus Tünelini geziyoruz. (Müze kart geçerli). Titus tüneli sonrasında Samandağ’a 4 km uzaklıkta olan Türkiye’nin ilk Ermeni köyü olan Vakıflı’ya gidiyoruz. Burası tam bir organik tarım cenneti ve buram buram portakal kokuyor. Teyzelerin yaptığı likörlerden tadacağız. Aziz Meryem Ana lişesini ziyaret ediyoruz. Vakıflı köyü gezisinden sonra Hıdırbey köyüne gidiyoruz. Musa ağacını görüyoruz. Öğle yemeğimiz bu güzel köyde .. Köyü geziyor köy meydanında kurulan tezgahlardan alışveriş yapıyoruz(nar ekşisi, ceviz, kekik, zeytin, sabun, reçel, … ) Artık dönüş yoluna geçiyoruz. Antakya merkezine gelip Restore edilen Hatay evlerinden oluşan sokakları geziyor otantik kafelerde keyif ediyor tarihe yolculuk ediyoruz. Son alınacaklarıda alıp havaalanının yolunu tutuyoruz.Pegasus havayollarının 19.10 uçağı ile İstanbul'a dönüyoruz. Fark yaratan başka bir GEOS etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.